Jesteś tutaj

Ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie domu

Oferta Ubezpieczenia

21 Firm !

Ubezpiecz nieruchomość

Wycena GRATIS

Informacje ogólne

Ubezpieczenie domu to ubezpieczenie dobrowolne ale z uwagi na bardzo wysąką wartość można stwierdzić, że wręcz powinność. Cena jaką trzeba zapłacić za podstawową ochronę ubezpieczeniową naszej nieruchomości jest nieporównywalnie mniejsza niż wysokość szkody jaka może się zdarzyć. Przedstawimy czym się kierować aby odpowiednio dobrać polisę oraz co zasługuje na szczególną uwagę jeśli chodzi o wyłączenia.

Czym się kierować?

Przy ubezpieczeniu domu powinniśmy uwzględnić wszystki bardziej i mniej prawdopodobne sytuacje, które mogłyby wpłynąć na stan naszej nieruchomości. Zbytnia ufność systemom przeciwpożarowym lub antywłamaniowym może kosztować nas bardzo wiele, zabezpieczmy więc nasz dom uwzględniając odpowiednie opcje. Sprawdzając OWU sprawdźmy przede wszystki WYŁĄCZENIA, to bardzo ważne.

Jakie ryzyka wybrać?

Ogień i inne zdarzenia losowe - jest to ryzyko podstawowe bez którego nasz polisa byłaby raczej słaba. Nie generuje ono wysokich kosztów biorąc pod uwagę wartość nieruchomości.

Odpowiedzialność Cywilna - możnaby sądzić, że w przypadku domu jest to ryzyko bezsensowne, nic bardziej mylnego. Jeśli przechodząca obok naszego domu osoba pośliźnie się na chodniku to my jako właściciele jesteśmy odpowiedzialni za takie zdarzenie.

Kradzież z włamaniem - to ryzyko jest wyceniane przez ubezpieczycieli najwyżej i w przypadku braku zabezpieczeń antywłamaniowych będziemy musieli liczyć się z podwyższonym kosztem względem innych ryzyk. Niestety jednak najczęściej dochodzi właśnie do szkód z udziałem kradzieży z włamaniem.

Rodzaj ubezpieczenia: 

Opinie naszych klientów